بهترین موتور برقی جهان

بهترین موتورسیکلت‌‌های برقی حال حاضر جهان (آپدیتپ سال 2021)

با پیشرفت تکنولوژی وسایل نقلیه الکتریکی هم به سرعت در حال رشد هستند و یکی از این وسایل موتورسیکلت های برقی به حساب می‌آیند.
انتخاب بهترین موتورسیکلت‌های برقی سال ۲۰۲۱ با توجه به تنوع و رقابت سخت تولید کنندگان بسیار سخت است و ما سعی می‌کنیم در این مقاله بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم.
موتورسیکلت‌های برقی با توجه به دوستدار محیط زیست بودنشان امروزه طرفداران زیادی را در سراسر جهان پیدا کرده‌اند و همچنین بسیاری از دولت‌ها برای استقبال مردم از این وسایل کمک‌های مالی را برای خریدارن در نظر گرفته اند.
ما در این مقاله دو ویژگی مهم را در موتورسیکلت‌ها در نظر می‌گیریم.
  1. هوش مصنوعی AI
  2. ویژگی‌های مستقل رانندگی
  3. زمان شارژ سریع

۱- موتورسیکلت برقی هارلی دیویدسون مدل LiveWrite: بهترین‌ از همه لحاظ

Harley-Davidson LiveWire
شاید نیاز به تعریف برند هارلی دیویدسون نباشد. شرکتی که توانسته به سرعت موتورهای برقی را جایگزین موتورهای بنزینی کند.
کیفیت و عملکرد موتورسیکلت های بنزینی این شرکت بر همه شناخته شده است اما آیا در تولید موتورسیکلت های برقی هم چنین عملکردی دارد؟
موتورسیکلت برقی liveWrite همان عمل‌کردی دارد که موتورسیکلت‌های بنزینی دارند.
قدرت و سرعت و پایداری در مسافت liveWrite هیچ تفاوتی با موتورسیکلت‌های بنزینی این شرکت ندارد.
راحتی و خوش ساخت بودن این موتورسیکلت: این موتور تقریبا‌ همه‌ی آن چیزی که نیاز دارید را ارائه می‌دهد. سیستم تعلیق و ضد لرزش بسیار خوبی دارد و سوار شدن بر روی این موتورسیکلت بسیار لذت بخش خواهد بود.
و اما شتاب موتور برقی liveWrite: صفر تا ۱۰۰ را در کمتر از ۳ ثانیه طی می‌کند. موتور برقی هارلی دیویدسون می‌تواند تا 234 کیلومتر پیمایش را با یک بار شارژ طی کند، حداکثر سرعت آن 153 کیلومتر بر ساعت و قیمت آن کمتر از 30 هزار دلار است.

۲- Zero SR/F: بهترین موتورسیکلت به لحاظ ارزش خرید

موتور برقی Zero SR/F
در حالی که برچسب قیمت نزدیک به ۲۰ هزار دلار در این موتورسیکلت لزوما ارزان‌ترین موتورسیکلت برقی را نشان نمی‌دهد اما مجموعه‌ای از ویژگی‌های به کار رفته در آن، Zero SR/F را به یک موتورسیکلت ارزشمند تبدیل کرده است.
این موتور دارای یک باتری لیتیوم یونی ZF14.4 کیلووات ساعت و همچنین یک موتور کامپکت ZF75-10 است.
شتاب این موتور برقی: صفر تا ۱۰۰ را در کمتر از ۳.۵ ثانیه می‌پیماید.
حداکثر سرعت این موتور نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر است.
تمامی موارد بالا و یک ظاهر جذاب این موتورسیکلت را تبدیل به یک گزینه‌ی مناسب برای خرید کرده است.
وزن Zero SR/F کمتر از ۳۰۰ پوند است و جزو یکی از سبک‌ترین موتورهای برقی بازار به حساب می‌آید.
ظاهری اسپورت و همانند موتورهای بنزینی و مشخصات عالی این موتور برقی در کنار قیمت ۲۰ هزار دلاری باعث می‌شود که ارزش خرید این موتورسیکلت نسبت به رقبا بالاتر باشد.

 ۳- Arc Vector: بهترین موتورسیکلت برقی ویژه

موتور برقی Arc Vector
ما در بالا به بررسی بهترین موتورسیکلت با‌ارزش خرید بالا پرداختم اما از طرف دیگر برخی افراد کیفیت و بهترین‌ها برایشان مهم‌تر از پول است.
طراحی قوسی شکل این موتور برقی به گونه‌ای است که ما در حال حاضر در آینده به سر می‌بریم. طراحی خاص و منحصر به فرد به همراه جدیدترین فناوری‌های به کار رفته در آن این موتورسیکلت را تبدیل به یک موتورسیکلت خاص کرده است.
شتاب موتور برقی ARC Vector: صفر تا ۱۰۰ را در کمتر از ۳ ثانیه می‌پیماید.
سرعت آن هم به بالاتر از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
شاید دوستداران موتورسیکلت های کلاسیک از موضوع زیاد خوشایند نباشند با این حال موتورسیکلت Arc Vector نه کلاچ دارد نه دنده، اما قابلیت تغییر در حالت‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کند.
این موتور برقی با شاسی پیچیده‌ای که دارد رانندگی را لذت بخش‌تر می‌کند.
باتری به کار رفته در آن کار کمپانی سامسونگ است که طول و عملکرد قابل قبولی را به آن می‌بخشد.

۴- Lightning LS-218: سریع‌ترین موتور برقی

 

موتور برقی Lightning LS-218
اگر به دنبال سریع‌ترین موتورسیکلت برقی دنیا در سال ۲۰۲۱ هستید این بخش را دنبال کنید.
Lightning LS-218 به طور خاص برای پیمایش‌های سریع ساخته شده است. بالاترین سرعت ثبت شده از این موتور ۳۴۶ کیلومتر بر ساعت است که مطمئناً یک رقم شگفت انگیز برای موتورهای برقی به شمار می‌رود.
شتاب موتور هم عمل‌کردی عالی دارد و در کمتر از ۲.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلیومتر بر ثانیه دست می‌یابد.
با چنین قدرت و سرعتی انتظار می‌رود که این موتور برقی جوایز زیادی را بتواند کسب کند. از سال ۲۰۱۱ که این موتورسیکلت برقی معرفی شد توانست بسیاری از رکوردها را شکست دهد و تا به امروز هیچ موتورسیکلت برقی نتوانسته به این رکوردها دست پیدا کند.
موتورسیکلت های شرکت Lightning به سرعت، قدرت و دوامشان شناخته می‌شوند؛ با این حال موتورسیکلت برقی LS-218 علاوه بر اینکه جزو سریع‌ترین موتورسیکلت‌های برقی جهان به شمار می‌رود می‌توان جزو یکی از ظریف‌ترین و سبک‌ترین ها هم از آن نام برد.

 ۵-  Energica Eva Ribelle: شیک‌ترین موتورسیکلت برقی

بهترین موتور برقی Energica Eva Ribelle
زمانی که در حال موتورسواری هستید علاوه بر لذت بردن از جاده دوست دارید که ظاهر موتورسیکبلت شما جذاب و زیبا باشد.
اینچ در اینچ موتورسیکلت Energica Eva Ribelle زیبایی است و این موتورسیکلت با دقت و جزئیات زیادی طراحی وساخته شده است.
اما همه‌ی ویژگی‌ها به این مورد ختم نمی‌شود. باتری به روز شده در این موتورسیکلت برقی به شما این امکان را می‌دهد که با شارژ ۸۰ درصد مسافتی بیشتر از ۴۰۰ کیلومتر را برای شما پیمایش کند.
کیفیت ساخت این موتورسیکلت برقی با توجه به اینکه این شرکت برخی قطعات هواپیما F1 را تولید می‌کند مثال زدنی است.
کروز کنترل، مکنترل کشش، تمرزهای ABS و سایر موارد از بهترین متریال مانند فیبرکربن ساخته شده‌اند.
حداکثر سرعتی که می‌توانید با این موتور برقی طی کنید ۲۰۰ کیلیومتر بر ساعت است و شتابصفر تا ۱۰۰ آن ۲.۸ ثانیه است.

 ۶- Gogoro Smartscooter 2: بهترین اسکوتر برقی برای کارهای روزمره

اسکوتر برقی Gogoro Smartscooter 2
مطمئناً نام شرکت HTC را شنیده‌اید کمپانی ساخت تلفن‌های هوشمند که یکی از شرکت های تابعه‌ی آن اقدام به ساخت موتورسیکلت برقی کرده است.
همان کیفیت ساخت بالا و توجه به جزئیات را می‌توان در این موتورسیکلت برقی دید.
با توجه به فروش فوق‌العاده‌ای که نسخه‌ی اول این موتورسیکلت داشته این شرکت تصمیم گرفت تا نسخه‌ی دوم را با بهبود‌های جزئی روانه بازار کند S2 یک موتورسیکلت برقی مناسب و مقرون به صرفه به شمار می‌رود که می‌تواند حداکثر پیمایش ثبت شده این موتورسیکلت ۱۰۹ کیلومتر بوده و حداکثر سرعت آن هم ۴۵ کیلومتر بر ساعت است. شارژ مجدد آن هم ۲.۵ ساعت به طول می‌انجامد.
درست است که این موتور برقی آن را در گروهی متفاوت از گروه‌های بالا قرار می‌دهد اما سیستم تعلیق مستحکم و فناوری ترمز شگفت انگیز این موتورسیکلت را برای کارهای روزانه مناسب کرده است.

 ۷- Damon Hypersport Pro: بهترین موتور برقی در این محدوده

موتورسیکلت برقی Damon Hypersport Pro
آینده موتورسیکلت‌های برقی: استارتاپ کانادایی Damon ادعایی جسورانه برای موتورهای برقی خود دارد، این شرکت با بیان اینکه موتورسیکلت های برقی به طور بالقوه خطرناک هستند. این شرکت با فناوری جدید و ابتکاری خود موتورسیکلت Hypersport Pro را تبدیل به امن‌ترین موتورسیکلت برقی جهان کرده است. این تنها مزیت این موتورسیکلت به شما نمی‌رود بلکه این موتورسیکلت برقی می‌تواند تا ۳۲۱ کیلومتر را در بزرگراه‌ها و ۴۸۲ کیلومتر را در شهرها پیمایش کند.
علاوه بر این Hypersport Pro می‌تواند با حداکثر سرعت ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت هم حرکت کند.
سیستم ایمنی به کار رفته در آن سیستمی مشابه با سیستم ایمنی کمک خلبان بوده و با استفاده از سیستم جامع که شامل دوربین‌ها، رادارها، حسگرهای غیر بصری و هوش مصنوعی است رانندگی را برای راکب ایمن‌تر می‌کند. در صورت روشن بودن سیستم، سرعت و جهت موتورسیکلت به وسیله هوش مصنوعی مورد سنجش قرار می‌گیرد و از تصادفات احتمالی شما با افراد و اشیاء جلوگیری می‌کند.
ایمنی، فناوری پیشرفته، سرعت بالا، برد بالا همه و همه در این موتورسیکلت برقی جمع شده‌اند تا تجربه‌ای بی‌نظیر را برای شما به ارمغان بیاورند.

 ۸- WK E Colt: بهترین موتور برقی برای رفت و آمد

موتور برقی WK E Colt
آیا به دنبال موتورسیکلتی هست که پایداری مناسبی داشته باشد و برای رفت و آمدهای روزانه مناسب باشد.
بررسی WK E Colt خالی از لطف نیست. این موتورسیکلت ظاهری اسپرت و منحصر به فرد دارد و با فناوری های جدید ترکیب شده است.
WK E Colt به دلیل سهولت در استفاده و رفت آمد می‌تواند برای رفت و آمدهای روزانه بسیار مناسب باشد.
این موتورسیکلت بر خلاف اینکه ظاهری اسپرت دارد بسیار باریک است و وزنی معادل ۱۰۰ کیلوگرم دارد.
سرعت این موتورسیکلت حداکثر ۴۵ کیلومتر بر ساعت بوده که برای رفت و آمد شهری ایمن و مناسب است.
شتاب WK Bikes توسط شرکت ذکر نشده اما ما قبلاً همه‌ی چیزهایی را که باید بدانیم شنیده‌این: اگر به دنبال بهترین موتورسیکلت برقی برای رفت و آمد روزانه هستید این موتورسیکلت گزینه‌ی خوبی می‌تواند باشد.

 ۹- Lightning Strike: بهترین موتور برقی بر اساس بودجه

بهترین موتورسیکلت برقی Lightning Strike
۱۰ سال نوآوری، آزمایش و سرمایه‌گذاری متمرکز شرکت Lightning را به سمت موتورهای تمام برقی رسانده است.
این شرکت موتورسیکلت Strike را با قیمتی رقابتی و امکانتی خوب روانه بازار کرده است.
برای اینکه هزینه‌های تمام شده کاهش یابد شرکت Lightning هزینه‌ی اجزای موتورسیکلت برقی با کیفیت بالا را کاهش داده تا موتورسیکلت برقی مناسب و در دسترس را در اختیار عموم قرار دهد.
طراحی Strike به گونه‌ای است که ترکیبی از موتورهای مسابقه‌ای و موتورهای رفت و آمد روزانه دارد.
همچنین تیم Strike می‌خواست اطمینان یابد که موتور کارایی آیرودینامیکی بالایی دارد، بنابراین مقدار زیادی از طراحی اولیه خود را با آزمایش تونل باد (wind tunnel) انجام داد.
۱۲۰ اسب بخار قدرت؛ گشتاور ۱۸۰ فوت، سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت از ویژگی‌های این موتور برقی به حساب می‌آید. همچنین در مدت زمان ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلیومتر بر ثانیه دست می‌یابد.

 ۱۰-Tarform: بهترین موتورسیکلت برقی برای عاشقان تکنولوژی

بهترین موتور برقی برای عاشقان تکنولوژی
موتورسیکلتی برای آینده: قطعات Tarform به صورت سه بعدی چاپ و ساخته شده است. سایر اجزای دیگر از چرم کامبوچا ساخته شده است.
با ظاهر جذابی که Strike دارند، تعجبی ندارد که علاقه‌مندان به فناوری و تکنولوژی به آن علاقه‌مند باشند. با این حال تمام ویژگی‌های این موتورسیکلت به همین موضوع ختم نمی‌شود.
موتورسیکلت برقی Tarform دارای قدرت و آمار چشمگیری است.این موتور می‌تواند تا ۱۴۵ کیلومتر مسافت را طی کند، حداکثر سرعت آن ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت و شتاب آن ۳.۸ ثانیه برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.
با تمام ویژگی‌های ذکر شده ظاهر آن زیاد پیچیده به نظر نمی‌رسد: ظاهری و عناصر زیبا مانند صندلی چرمی و حلقه برنزی در اطراف پنل از زیبایی‌های ظاهری این دستگاه است.
از سوی دیگر ما با AI یا هوش مصنوعی سوار شده بر روی این موتورسیکلت طرف هستیم.Tarform تصویری از محیط اطراف دارد و هشدارهای لازم را برای عدم برخورد به اشیاء و افراد به راننده می‌دهد. این موتوربرقی از طریق سیگنالیت لمسی (haptic signalling) هشدارها و اخطارها را برای امنیت سرنشین با روش بصری میدهد.

 ۱۱- Fuell Fllow: بهترین موتورسیکلت برقی شارژ سریع

بهترین موتورسیکلت برقی شارژ سریع
دو مورد از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین ملاحظات برای انتخاب موتورهای برقی میزان مسافت طی شده و مدت زمان شارژ مجدد آن است.
از آنجایی که موتورهای برقی با موتورسیکلت های بنزینی مقایسه می‌شوند. می‌بایست محدودیت‌های برد و شارژ مجدد موتورسیکلت را هم در نظر گرفت.
 در این راستا تیم Fuell Fllow برای حل این مسأله اقدام به تولید این موتورسیکلت برقی کرد.
این موتورسیکلت قابلیت پیمایش 241 کیلومتر را با هر بار شارژ دارد. علاوه بر این با فناوری شارژ سریع این موتورسیکلت می‌تواند در مدت زمان ۳۰ دقیقه به شارژ کامل برسد.
از سایر ویژگی‌های این این موتورسیکلت می‌توان به سیستم ضد برخورد، سیستم ترمز ABS و همچنین موتور چرخ برقی اختصاصی اشاره کرد.
حداکثر سرعت این موتورسیکلت برقی 136 کیلومتر بر ساعت و شتاب آن 2٫7 ثانیه برای رسیدن سرعت 100 کیلومتر است.

 ۱۲- Super Soco TC : بهترین موتور برقی با ظاهری کلاسیک

بهترین موتور برقی کلاسیک
وقتی موتورسیکلت خود را ارتقا می‌دهید، گاهی اوقات می‌خواهید به آینده سفر کنید. کاری که موتورسیکلت های برقی انجام می‌دهد اما برخی مواقع شما می‌خواهید در کنار ویژگی‌های جدیدو بروز ظاهری کلاسیک و قدیمی داشته باشید.
Super Soco TC Max می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد ظاهری کلاسیک اما باطنی مدرن در این موتورسیکلت نهفته است.
آینه های کلاسیک قدیمی، کیلومتر شماری با ظاهری کلاسیک و به صورت کلی استایل کلاسیک این موتور را همانند موتورهای بنزینی کلاسیک کرده است.
این موتورسیکلت می‌تواند به حداکثر سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. شتاب آن توسط شرکت اعلام نشده است اما طب گفته‌ی کاربران این موتورسیکلت شتاب قابل توجهی دارد.

 ۱۳- Horwin CR6: بی صداترین موتورسیکلت برقی

موتور سیکلت برقی Horwin CR6
درست است که موتورهای برقی همگی کم صدا هستند اما باز هم صدای موتور و … از آن‌ها به بیرون منتشر می‌شود.
در موتور برقی Horwin CR6 شما هیچ صدایی نخواهید شنید. این شرکت موتور سازی اتریشی سال‌های زیادی را با مهندسان سراسر جهان همکاری داشته است تا موتورسیکلتی را تولید کند که همه را هیجان‌زده کند.
موتور 6٫2 کیلوواتی و یک سیستم کنترل میدان محور به شما این امکان را می‌دهد که خروجی صدای این موتور تقریباً صفر باشد.
از سایر ویژگی‌های این موتورسیکلت می‌توان به فناوری مدرن با سیستم all-LED، صفحه نمایش LCD، سیسنم هشدار سرقت اشاره کرد.
وزن آن تنها ۱۳۴ کیلوگرم است، یک موتورسیکلت برقی بی صدا با وزنی کم از جمله مشخصه‌های مهم Horwin CR6 به شمار می‌رود. با یک بار شارژ شما می‌توانیدمسافت ۱۲۰ کیلومتر را بپیماید. حداکثر سرعت آن هم به ۹۲ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شتاب صفرتا ۱۰۰ CR6 هم ۶ ثانیه اعلام شده است.

جمع بندی

موتورسیکت های برقی که در بالا معرفی کردیم جزو بهترین های جهان در سال 2021 به شما می‌روند اما برای خرید موتور برقی هر شخص با توجه به نیاز و سلیقه‌‌ای که دارد اقدام به خرید می‌کند .

مزایا و معایب موتورسیکلت های برقی

از طرف دیگر قیمت و لوازم جانبی اینگونه موتورسیکلت های برقی در حال حاضر در ایران بالا و کمیاب است شرکت جی سی موتور یکی از تولید کنندگان موتورهای الکتریکی در ایران است که طیف گسترده‌ای از موتورهای برقی را تولید و روانه بازار کرده است مزیت این شرکت قیمت رقابتی، کیفیت و لوازم جانبی در دسترس محصولاتش است برای اطلاع بیشتر و خرید می‌توانید از طریق دسته بندی محصولات اقدام نمایید.

منبع: luxe

4.5/5 - (2 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
5 دلیلی اصلی که موتورهای برقی موتورسیکلت‌های بنزینی را شکست می‌دهند
نوشتهٔ بعدی
عمر باتری موتورسیکلت برقی چقدر است؟ به همراه آموزش نگهداری از باتری

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست