محبوب ترین موتورسیکلت های برقی تایوان

محبوب‌ترین موتورسیکلت‌های برقی در تایوان

در این مقاله به بررسی محبو‌ترین موتورسیکلت های برقی در تایوان می‌پردازیم. موتورسیکلت های برقی تولید شده در تایوان به مراحل بالاتری از نوآوری در استفاده و کسب و کار حمل و نقل دست یافته‌اند.

با نوآوری های عظیم در کسب و کارها و تکنولوژی های جدید در حمل و نقل سازگار با محیط زیست (ماشین های برقی، دوچرخه‌های الکترونیکی و اسکوترهای برقی)، جای تعجب نیست که تولید کنندگان موتورسیکلت‌های الکترونیکی نیز طراحی خود را بر این اساس ارتقا داده‌اند. در ادامه این مقاله به بررسی موتورسیکلت های برقی در تایوان و نوآوری‌‌های آنها می‌پردازیم با ما همراه باشید.

موتورسیکلت های برقی گوگورو

Gogoro که در تایوان مستقر است، یک شرکت خودروی برقی دو چرخ با زیرساخت‌های تعویض باتری است. این مجموعه طیفی از وسایل نقلیه دو چرخ برقی هوشمند را ارائه می‌دهد که دارای قابلیت اتصال ابری و پیشرانه الکتریکی و باتری جا به جا شونده هستند. این بدان معناست که این شرکت قابلیت جمع آوری، تجزیه و تحلیل و به اشتراک‌گذاری داده‌های سواری از طریق یک برنامه تلفن همراه در گوشی و مدیریت هوشمند مرکزی ناوگان را دارد.

به طور خلاصه، Gogoro رهبر نوآوری در طراحی موتورسیکلت برقی و نیروی محرکه الکتریکی، طراحی باتری هوشمند، تعویض باتری، و خدمات ابری است که از هوش مصنوعی برای مدیریت در دسترس بودن و ایمنی باتری استفاده می‌کند.

موتورسیکلت های برقی، به طور کلی، مزایایی نسبت به موتورسیکلت‌های احتراقی دارند. آنها کم صداتر، سازگار با محیط زیست (بدون دود) و نیاز به نگهداری کمتری دارند. از طرف دیگر، معمولا قیمت خرید آنها گرانتر است، مسیر کوتاه‌تری را با یک شارژ طی می‌کنند و زمان زیادی برای شارژ شدن نیاز دارند.

در مقابل این معایب، گوگورو به دنبال نوآوری در ارزش پیشنهادی (مزیت رقابتی) است. آنها موتورسیکلت های برقی را با عدم مالکیت باتری توسط مشتری با قیمتی در محدوده همتایان احتراقی خود ارائه می‌دهند و در عین حال یک شبکه زیرساختی را برای مردم فراهم می‌کنند تا بتوانند به راحتی و به سرعت باتری‌های خود را پر کنند و نگرانی بابت تمام شدن شارژ آن نداشته باشند.

عمر باتری موتورسیکلت برقی چقدر است؟ به همراه آموزش نگهداری از باتری

نوآوری ارزش پیشنهادی با هزینه پایین برای شرکت گوگورو

چگونه Gogoro ارزش خرید برای مشتری را افزایش داد در حالی که هزینه‌های شرکت را کاهش داد؟ برای اینکه موتورسیکلت های برقی ارزش خرید نسبت به موتورهای احتراقی داشته باشند، ضروری است که به دلیل محدودیت های باتری، پیمایش آن با هر بار شارژ محدود نشود. اما استفاده از باتری های با شارژ دوربرد و یا ایستگاه های شارژ سریع برای شرکت گران تمام می شود. اینجاست که گوگورو یک سیستم هوشمندانه جدید را به کار گرفت.

گوگورو باتری های دائمی نصب شده روی موتورسیکلت ها را به نفع یک سیستم جدید باتری جا به جا شونده حذف کرد. در عوض، گوگورو یک شبکه بزرگ از ایستگاه‌های تعویض باتری و یک مدل اشتراک باتری ایجاد کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد باتری‌های خالی شده خود را با باتری‌های کاملا شارژ شده تعویض کنند. تعویض باتری‌ها فقط چند ثانیه طول می‌کشد که بسیار سریع‌تر از پر کردن باک سوخت موتورسیکلت است. ایستگاه‌های تعویض باتری همچنین معمولاً در یک کیلومتری هر مکان مشخص در تایوان قرار دارند.

اکوسیستم تعویض باتری موتورسیکلت های برقی گوگورو

حدود 95 درصد از اسکوترهای دو چرخ تمام الکتریکی در تایوان از سیستم تعویض باتری Gogoro استفاده می‌کنند. در دسامبر 2021، 28 درصد از فروش کل خودروهای دو چرخ در تایپه انرژی خود را از تعویض باتری Gogoro به دست آوردند. بنابراین، این شرکت با سیستم باتری قابل تعویض خود، بازار تایوان را در زمینه موتورسیکلت های برقی قبضه کرده است.

با کمک اکوسیستم نوآورانه خود، این شرکت تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار درآمد و بیش از 450.000 مشترک تعویض باتری به دست آورده است. شبکه Gogoro با بیش از 10.000 GoStation تعویض باتری در بیش از 2200 مکان مناسب میزبان 330.000 تعویض باتری روزانه است. این شرکت تا به امروز به بیش از 250 میلیون تعویض باتری دست یافته است.

بهترین موتورسیکلت‌‌های برقی حال حاضر جهان (آپدیتپ سال 2021)

اکوسیستم تعویض باتری (Gogoro Battery Swapping) که در سال 2015 راه اندازی شد، تبدیل به استاندارد تعویض باتری برای خودروهای دو چرخ در تایوان شده است. تعویض باتری به عنوان یک فناوری پیشرفته در حال ظهور است که می‌تواند پذیرش استفاده از خودروهای الکتریکی سبک را تا حد زیادی تسریع کند. مهم‌تر از همه، شبکه‌های تعویض باتری می‌توانند اضطراب برد (مقداری که خودرو با یک بار شارژ طی می‌کند) را از بین ببرند و نگرانی‌های مصرف‌کننده در مورد سرعت پایین شارژ و کهنه شدن باتری را برطرف کنند.

موتورسیکلت های برقی کیمکو

KYMCO که به‌خاطر دو چرخ‌های احتراقی خود شناخته می‌شود، به سمت تولید خودروهای برقی حرکت می‌کند. این شرکت رقیب اصلی Gogoro است که در حال حاضر بر بازار تایوان تسلط دارد. KYMCO در حال حاضر حدود 1300 ایستگاه تعویض باتری در سراسر کشور دارد و  با 2262 ایستگاه Gogoro در سراسر کشور تایوان رقابت می کند.

سخن آخر

طبیعتاً، همه افراد متفاوت هستند و مشخصات متفاوتی از موتورسیکلت الکترونیکی خود می‌خواهند. سریع‌ترین، دوربردترین، قوی‌ترین و بهترین موتورسیکلت‌‌ها همه دارای مشخصه‌های متفاوتی هستند اما فناوری تعویض باتری برای همه دارندگان موتورسیکلت برقی جذاب است.

4.7/5 - (3 امتیاز)
نوشتهٔ پیشین
معرفی موتورسیکلت برقی هارلی دیویدسون
نوشتهٔ بعدی
معرفی 5 تا از بهترین موتورسیکلت‌های برقی تریل مخصوص آفرود

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست